Rowery trekkingowe

Solidne rowery trekkingowe. Rowery trekkingowe doskonale spisują się podczas długich wycieczek. Rowery te dobrze sprawdzają się zarówno na asfaltowych nawierzchniach, jak i nieutwardzanych piaszczystych drogach. Są rowerami niezwykle wytrzymałymi i zbudowanymi w sposób pozwalający na zabranie ze sobą dużej ilości rzeczy na dalekie wyprawy. W odróżnieniu od rowerów górskich w rowerach trekkingowych można zamontować bagażnik oraz torby z przodu i z tyłu roweru, pozwalające na zabranie ze sobą na kilkudniową wycieczkę nawet namiotu i dodatkowego wyposażenia. Jednym słowem rowery trekkingowe są rowerami pozwalającymi na przewiezienie dużej ilości rzeczy. W naszym sklepie oferujemy najlepsze nowe rowery trekkingowe będące doskonałym środkiem podróżowania i spędzania długich godzin na siodełku. Dobrej jakości materiały zastosowane do budowy rowerów trekkingowych gwarantują ich wytrzymałość. Podsumowując o rowerach trekkingowych należy powiedzieć, że są to rowery dobrze zbudowane, solidne, wytrzymałe i pakowne.

Rower to jeden z najbardziej z uniwersalnych środków transportu. Łatwość obsługi, niezbyt droga eksploatacja, samodzielna naprawa, coraz częściej zatłoczone miasta – wszystkie te czynniki sprawiają, że coraz chętniej przesiadamy się z własnych aut czy też komunikacji miejskiej na niezwykle wygodne rowery trekkingowe.


Czym zatem jest rower trekkingowy?

Rower trekkingowy w ogólnym skrócie jest połączeniem roweru górskiego z rowerem miejskim. Zapewnia dużą wygodę jazdy, jest dopasowany do różnych warunków czy to drogowych, czy też atmosferycznych, a przy tym zapewnia najwyższy komfort jazdy.

Z całą pewnością można stwierdzić, że rower trekkingowy to także rower crossowy wyposażony w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, takie jak: bagażnik, na którym mamy możliwość montażu sakw czy pompki, błotniki chroniące przed pochlapaniem podczas przejażdżek na mokrych lub błotnych nawierzchniach, czy też osłonę łańcucha chroniącą przed pobrudzeniem smarem łańcuchowym nogawek spodni.


Rower trekkingowy damski czy też rower trekkingowy męski charakteryzuje się najczęściej 28-calowymi kołami, na których zamontowane są specjalne opony o uniwersalnym bieżniku łączącym w sobie cechy bieżników z opon miejskich i górskich. Pozwala na przyjemniejszą jazdę po asfalcie, aniżeli rowerem górskim. Zdecydowanie lepiej sobie także poradzi podczas jazdy w terenie niż rower miejski. 28-calówki pozwalają na łatwiejsze pokonywanie przeszkód, zapewniają większą przyczepność do podłoża, co przekłada się na większą stabilizację jazdy rowerem trekkingowym, a także jej bezpieczeństwo. Charakterystyczna jest również geometria ramy, która pozwala osiągnąć pionową pozycję siedzącą, co czyni jazdę rowerem trekkingowym bardzo wygodną. Przedni widelec roweru wyposażony jest w amortyzator, który tłumi każdą nierówność, co również przekłada się na zwiększony komfort i stabilizację.

Rowery trekkingowe przeznaczone są w szczególności dla osób, dla których rower to podstawowy środek lokomocji czy to w mieście czy też na wsi. Również osoby, które lubią weekendowe wyprawy z rodziną za miasto z pewnością polubią wycieczki rowerem trekkingowym. A jeśli chodzi o nawet kilkudniowe wypady staną się one przyjemniejsze dzięki możliwości przewozu toreb czy sakw pozwalających na zabranie większego ekwipunku, które zamontujemy na bagażniku. Sakwy powinny być przede wszystkim wytrzymałe i wodoodporne. Ważne jest równomierne rozmieszczenie ciężaru, tak aby nie przeciążyć jednego z kół, a także by łatwiej było manewrować rowerem.


Rower trekkingowy damski potocznie zwany ‘damką’ większości z nas kojarzy się z charakterystycznie obniżoną ramą. Ciągle zmieniające się kobiece trendy wymusiły w ostatnich latach na producentach rowerów z damską ramą do wprowadzania zmian w konstrukcji rowerów, czy też w samej kolorystyce. Coraz częściej na rynku dostępne są rowery dla kobiet dopasowujące się do ich budowy ciała z węższą kierownicą, a także anatomicznymi siodełkami. Kobiety przy wyborze roweru trekkingowego powinny się kierować tym, aby kierownica nie była zbyt szeroka. Biorąc pod uwagę budowę swojego ciała, zbyt szeroka kierownica u kobiet powodować będzie, że będą odczuwały ciągłe napięcie w obręczy linii barkowej, a manewrowanie kierownicą stanie się trudniejsze i mniej komfortowe, co również przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.

Czy rower damski jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet? Otóż nie… Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zakup roweru z charakterystycznie obniżoną ramą ze względów zdrowotnych, przełożenie nogi przez ramę w standardowych męskich rowerach z powodu różnych schorzeń i dysfunkcji może stać się niemożliwe.


W rowerze trekkingowym męskim, jak i w rowerze trekkingowym damskim jako element podstawowego wyposażenia znajdziemy błotniki, które sprawiają, że podczas jazdy rowerem trekkingowym nawet w czasie deszczu czy na mokrej nawierzchni nasze plecy nie będą ochlapane.


Zakup roweru trekkingowego na pewno warto przemyśleć, dlatego należałoby skonsultować się z ekspertami, którzy doradzą, a także podpowiedzą na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim będą to takie parametry jak:

- rama – solidna rama to podstawa całej konstrukcji. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór rowerów z aluminiową ramą, która sprawia, że rower jest lżejszy niż w przypadku rowerów ze stalową ramą.

- kierownica – gięta kierownica jest przeważnie szersza od standardowej, prostej. Może mieć wygięte końcówki, dzięki którym można spersonalizować ustawienia co jest niezwykle cenne podczas dłuższych wycieczek. Zaletą kierownic w rowerach trekkingowych jest możliwość regulacji wysokości ich położenia, dzięki czemu jazda rowerem jest znacznie wygodniejsza.

- koła – duże 28-calowe koła zapewniają stabilizację podczas jazdy i doskonale sprawdzają się podczas pokonywania nierównych nawierzchni tworząc swego rodzaju amortyzację podczas jazdy rowerem.

- opony – opony dedykowane do rowerów trekkingowych są bardzo uniwersalne, co oznacza, że posiadają bieżnik pozwalający na sprawne poruszanie się po drogach asfaltowych jak i po lekkim terenie.

- amortyzacja – dobrze wyposażony rower trekkingowy posiada amortyzowany widelec, który zapewnia lekką i przyjemną jazdę po wybojach, zapewnia również pewniejsze manewrowanie kierownicą.

- osprzęt – dokonując wyboru roweru trekkingowego warto poświęcić uwagę na przerzutki czy też hamulce. Najczęściej w trekkingach instalowane są hamulce typu V-Brake, przeznaczone do codziennej, spokojnej jazdy. Bardziej solidne, ale i droższe są hamulce tarczowe hydrauliczne, które znajdziemy w lepszych modelach rowerów trekkingowych – doskonale spisują się w każdych warunkach pogodowych.

- siodełko – rower trekkingowy bez cienia wątpliwości wyposażony jest w wygodne siodełko. W lepszych modelach znajdziemy dodatkowo amortyzowaną rurę siodełka, która podnosi komfort jazdy i sprawia, że mniej odczuwamy wyboje podczas jazdy rowerem.


Skorzystaj z naszej oferty i wybierz najlepszy rower trekkingowy. Jeśli nie jesteś pewien swojej decyzji skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór rowerów trekkingowych znanych i cenionych marek, w tym rowery polskiej firmy Kross czy też hiszpańskiej firmy Orbea. Doświadczona kadra, serwisanci stale podnoszący swoje kwalifikacje to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że warto kupić u nas.