Rower dla 2-latka, czyli co kupić, żeby dziecku dobrze się jeździło

2020-01-07

Nasze małe pociechy sprawiają nam dużo radości, dlatego chcemy dla nich jak najlepiej, a wiąże się to z ciągłym dbaniem o ich prawidłowy rozwój. To w jaki sposób zechcemy podnieść ich umiejętności i nauczyć nowych rzeczy zależy od nas samych. Dobrze jednak poczytać trochę informacji na forach i dowiedzieć się w jaki sposób lepiej stymulować rozwój naszego dziecka. Wśród nich znajdziemy także informacje na temat nauki jazdy na rowerze. Poniżej podpowiemy, co powinniśmy zrobić, żeby nasze dziecko poczuło się szczęśliwe, a przy okazji nauczyło się jeździć rowerkiem.


Zastanawiacie się pewnie, jaki rower wybrać dla dziecka. Otóż podpowiem Wam na przykładzie własnego doświadczenia, że już dwuletnie dziecko jest w stanie samodzielnie poruszać się na rowerku biegowym. A ile przy tym jest radości! Dwa kółka, kierownica, siodełko i lekka rama to wszystko czego potrzeba podczas pierwszych kroków. Wyobraźcie sobie radość na twarzy Waszego dziecka, gdy zobaczy, że dostało rowerek. Te zaskoczenie, gdy ujrzy niespodziankę i coraz szerszy uśmiech, gdy już wsiądzie na siodełko są bezcenne.

Dobrym przykładem rowerka biegowego dla dwuletniego dziecka jest rower biegowy Kross Kido na 12-calowych kołach w dwóch wersjach kolorystycznych – różowy odcień dla dziewczynki i zielony kolor dla chłopca. Dzięki aluminiowej ramie rowerek ten jest lekki, tak by nasza pociecha mogła z łatwością z niego korzystać. Dzięki możliwości podniesienia siodełka i kierownicy, rowerek biegowy rośnie razem z naszym dzieckiem, dlatego maluch będzie z niego korzystać przez długi czas, nawet do skończenia 5 roku życia. Na początek powinniśmy dostosować wysokość siedziska i kierownicy do wzrostu dziecka, najlepiej obniżyć je do samego dołu by dziecko mogło bez problemu dosięgnąć nogami do ziemi siedząc na siodełku.


Zaletą rowerka biegowego Kross Kido są jego małe, pompowane kółka. Dzięki możliwości ich napompowania są znacznie lepsze do przemierzania tras niż rowerki z plastikowymi kołami. Opony wyposażone w dętki lepiej przystosowują się do terenu, po którym się poruszamy. Są znacznie miększe, a co się z tym wiąże działają jak lekka amortyzacja podczas przejeżdżania po kamykach czy kępach trawy.


Samo zatrzymanie rowerka biegowego opiera się o hamowanie nogami. Nie jest to skomplikowana czynność, a wręcz dostarcza dodatkowych wrażeń. Jednak już większe dzieci powinniśmy przyzwyczajać do rozwiązań stosowanych w większych rowerach, a mianowicie do hamulców. I taką możliwość daje nam właśnie rowerek Kross Kido. Ma umieszczoną na kierownicy maleńką dźwignię hamulca, specjalnie dobraną do dziecięcych rączek po to by od maleńkiego uczyć je dobrych nawyków. Ta dźwignia połączona jest z hamulcem umieszczonym w tylnym kole dla większego bezpieczeństwa podczas jazdy. Gdy dziecko rozpędzi się i ciężko będzie mu zatrzymać rower nogami, w każdej chwili może nacisnąć klamkę hamulca by bezpiecznie zatrzymać się.


Nisko opuszczona rama ułatwia wsiadanie na rowerek i zsiadanie z niego. Zaletą jest także miękkie siodełko czy gumowe rączki kierownicy z ogranicznikami po bokach dla pewniejszego chwytu i niezsuwania się dłoni. Ładna, przyjazna kolorystyka i solidna konstrukcja to wszystko co sprawia, że rowerek biegowy spodoba się każdemu dziecku.


Jeśli macie w domu dwulatka i chcecie nauczyć go nowych rzeczy koniecznie dajcie mu w prezencie rowerek biegowy. Pomoże mu rozwinąć koordynację ruchową i lepiej nauczy utrzymywać równowagę, dzięki czemu będzie coraz mniej upadać podczas zabawy. Większości dzieci nie trzeba zachęcać do jazdy rowerkiem, robią to z przyjemnością, jednak dla tych mniej przekonanych proponujemy dołączyć kolorowy wiatraczek na kierownicę rowerka, który zmieni ich zdanie i przyciągnie uwagę.