Jaki rower kupić na komunię?

2019-03-20

Ważne dni wymagają szczególnej oprawy, dlatego trudno wyobrazić sobie tę uroczystość bez obdarowania dziecka niezapomnianym prezentem. Tylko na co się zdecydować? Gust naszych pociech zmienia się w zawrotnym tempie, dlatego warto postawić na ponadczasowe rozwiązania. Do takich z pewnością zalicza się rower, który od lat zajmuje czołową pozycję wśród prezentów na komunię i ani myśli z niej spaść! Nic dziwnego, w końcu łączy przyjemne z pożytecznym: niezłą frajdę z wysiłkiem fizycznym niezbędnym dla zdrowego rozwoju i dobrego samopoczucia. I choć kiedyś wybór był zero-jedynkowy (kultowy Wigry 3 albo nic), dziś musimy chwilę się zastanowić przed wyborem idealnego jednośladu. Od czego zacząć?


Cena

Określ budżet, jaki zamierzasz przeznaczyć na rower komunijny. Pamiętaj jednak, że niska cena idzie w parze z mierną jakością. Rowery do 500 zł (znajdziesz takich wiele w supermarketach) są wyposażone w gorszy osprzęt, co przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Rower to inwestycja na lata, dlatego wybieraj w produktach wyłącznie sprawdzonych marek.


Rozmiar

Zaradni rodzice kochają kupować na wyrost! W końcu dzieciaki rosną w okamgnieniu. O ile w przypadku ubrań czy butów to rozsądne posunięcie, o tyle rower na wyrost nie jest dobrym rozwiązaniem. Za duży pojazd nie tylko wymusza na dziecku nieprawidłową postawę, ale też stwarza poczucie braku kontroli nad rowerem. Dyskomfort podczas jazdy oraz strach przed upadkiem mogą skutecznie zniechęcić dziecko do dwóch kółek. Dlatego zwróć uwagę na: rozmiar kół (24 cale to najlepszy rozmiar dla dziecka w wieku komunijnym), obniżoną geometrię ramy (ułatwi wsiadanie i zsiadanie) oraz możliwość regulacji siodełka. Nie zapomnij też o wadze roweru: ma być lekki! Najlepiej z aluminiową ramą. Twoje dziecko prowadząc rower pod górkę po długiej wycieczce z pewnością to doceni.


Rower dla chłopca

Uniwersalny wybór dla chłopca to rower MTB. Góral jest przystosowany do jazdy po wymagającym terenie, więc doskonale sprawdzi się także w miejskiej infrastrukturze. Dzięki temu Twoje dziecko będzie równie bezpieczne w drodze do szkoły, jak i podczas weekendowego wypadu do lasu czy w góry. Rower górski dla chłopca, np. Hexagon Replica ma niską górną rurę ułatwiającą wsiadanie i zsiadanie, a do tego jest lekki. Rama ze stopu aluminium minimalizuje wysiłek podczas prowadzenia, a zarazem jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Model wyposażono w koła 24”, mocne hamulce V-brake i bezawaryjny, prosty w obsłudze osprzęt Shimano Tourney ułatwiający jazdę na wzniesieniach terenu. Regulowane siodełko i kierownica sprawią, że rower będzie rosnąć razem z Twoim dzieckiem.


Rower dla dziewczynki

W wyborze roweru dziewczęcego kierujmy się podobnymi wskazówkami, co w przypadku roweru dla chłopca. To, co powinno je odróżniać to przede wszystkim design. Rower górski dla dziewczynki, jak np. Lea Replica charakteryzuje stylowy wygląd, który z pewnością nie umknie żadnej małej estetce. Ponadto model ma lekką, obniżoną ramę pozwalającą zachować wygodną pozycję w czasie jazdy, amortyzator i posiadające 18 biegów przerzutki Shimano, które ograniczą wysiłek w trudniejszych warunkach.


Akcesoria do roweru dziecięcego

Wybierając rower na prezent komunijny należy pamiętać o dodatkach, które ochronią młodego cyklistę w razie upadku, ale też dostarczą mu uciechy podczas jazdy. Dobrym uzupełnieniem prezentu jest kask, sakiewka na drobiazgi, bidon na wodę czy stylowy dzwonek.